Hořák pro plazmu – kvalitní a přesný řez

Řezání plazmou je oblíbené v mnoha oblastech, využití totiž najde při dělení všech kovových materiálů. Hořák pro plazmu je velmi přesný, díky tomu zvládnete vyřezat i složité vzory, vypalovat díry a mnohem víc.

Plazmová řezačka

Zařízení pro plazmové řezání se skládá z několika klíčových prvků. Jedním z nich je samozřejmě zdroj energie, bez kterého se zařízení neobejde. Dále je pak nutný zdroj stlačeného vzduchu, tedy kompresor. Pro práci pak budete potřebovat také hořák pro plazmu. Ten je mnohdy součástí balení a nemusíte ho tak kupovat zvlášť. Ovšem někdy je třeba nahradit starý hořák na plazmové řezání za nový, či jednoduše vybrat vhodnější model. Proto máte k dispozici širokou nabídku, ve které najdete to pravé.

Výběr hořáku

Plazmový hořák není složitým zařízením. Najdete na něm trysku a tlačítko pro spuštění napájení. Pokud vybíráte nový hořák, je vhodné řídit se délkou kabelu. Ta bývá standardně 1,5–8 metrů. Jestliže budete pracovat převážně na stole s malými plechy, pak si vystačíte s kratším kabelem. Pokud však víte, že budete zpracovávat i větší plechy, zvolte raději delší kabel. Nebude vás při práci omezovat a získáte tak dostatečný prostor pro pohodlí při práci.

zdroj: https://pixabay.com/

Výhody řezání plazmou

Mezi hlavní výhody, které plazmové řezání nabízí, patří vysoká řezná rychlost. Plazma dosahuje teploty 20 000 °C a z hořáku je vyfukována ve vysoké rychlosti. Dělení materiálů tak probíhá opravdu rychle. Do materiálu je navíc přenášeno pouze minimální teplo. Tím se snižují deformace a obrobky zvládnete držet v rukavicích a podle potřeby je otáčet. Samozřejmostí je vysoce kvalitní a přesný řez. A to i u znečištěných materiálů.

Plazmová řezačka si poradí s různými materiály, přičemž není nutná složitá příprava. Potřebovat budete pouze energii, vzduch a plazmový hořák.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram