Volvo bude mít v Göteborgu nové zážitkové centrum ze dřeva

Přední světové automobilky se snaží přiblížit zákazníkům různými způsoby. Zatímco některé sázejí na otevírání nových obchodů, jiné lákají do muzeí, které poukazují na vývoj dané značky. Společnost Volvo vsadila na zážitkové centrum, ve kterém se má koncentrovat široká veřejnost hledající zábavu, kulturní zážitky a nové kontakty.

V hlavní roli sklo a dřevo
Zážitkové centrum World of Volvo již nabírá první kontury, které odhalují reálnou podobu atraktivní stavby. Jejímu designu bude dominovat kombinace skla a dřeva, kterou dánský ateliér Henning Larsen považoval za nejvhodnější pro realizaci organicky tvarované budovy. Ta bude mít kruhový tvar a díky dřevěné konstrukci doplněné velkoformátovými výplněmi ze skla i přírodní vzhled. Sloupy a nosníky budou zrealizovány z lepeného lamelového dřeva, což zvýší atraktivitu stavby a zároveň přispěje ke zvýšení její odolnosti vůči vlhkosti.

Centrum zasazené do zeleně
Dřevo bylo zvoleno za klíčový stavební materiál i kvůli místu, kde bude World of Volvo stát. Domovem nového zážitkového centra se stane jedna z lokalit v göteborské čtvrti Event, která je plná zeleně a disponuje dostatečným prostorem pro výstavbu velké kruhové budovy. Aby byl „zelený“ charakter stavby a jejího okolí ještě umocněn, architekti do návrhu zahrnuli i zelenou střechu a menší upravené zelené zóny v bezprostřední blízkosti centra. Celý objekt tak bude působit dojmem, že je zasazen rovnou do zeleně.

Místo pro širokou veřejnost
Architekti si dali záležet také na návrhu interiérů. Tím bude také dominovat dřevo, které doplní prvky z dalších materiálů vnášejících do nitra objektu více komfortu. Prostory jsou navrženy tak, aby byly dostatečně prostorné a prosvětlené. V kombinaci s minimalistickým vybavením to umožní přivítat na různých výstavách, kulturních akcích či konferencích stovky návštěvníků. První větší akce by se zde měly uskutečnit v roce 2024. Zážitkové centrum má být dostavěno do konce roku 2023.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram