Matrace: Jak vybrat tu pravou pro zdravý spánek?

Výběr matrace byste rozhodně neměli podceňovat. Jde o investici na několik let dopředu, přičemž kvalita je klíčová pro váš zdravý spánek. Vyhněte se bolestem zad z nepohodlné postele a dopřejte si pohodlí.

Rozměry

Jedním z klíčových parametrů matrace pro zdravý spánek jsou její rozměry. Standardní jednolůžko má velikost 90×200 centimetrů. Poskytne dostatek prostoru, menší rozměry se hodí spíše pro děti. U manželské postele bývá standardním rozměrem 180×200 centimetrů. Ovšem nabízí se i jiné možnosti, například v případě, že v ložnici nemáte tolik místa. Příjemnou alternativou je postel s rozměry 160×200 centimetrů. Ta poskytne místo pro dva, dbejte však na kvalitu. Klíčová je nosnost, tvrdost a použité materiály.

Paměťová pěna

Jedním z nejrozšířenějších materiálů, který je využíván pro výrobu, je rozhodně paměťová pěna. Nabízí skvělé vlastnosti, poskytne optimální oporu tělu a zajistí tak pohodlí při spánku. Dostupné jsou rozmanité produkty, ať už jde o jejich tvrdost či jednotlivé zóny. V nabídce můžete najít i levnější lůžka vyráběna z běžné pěny či molitanu. Jde o dostupné řešení, přičemž molitan nemusí nutně znamenat nízkou kvalitu. Vhodná je kombinace s lamelovými rošty.

Pružiny a taštičky

Oblíbenou volbou jsou také pružinové a taštičkové matrace. Díky jednotlivým pružinám se lůžko dokáže skvěle přizpůsobit tvaru vašeho těla a hmotnosti. Přitom také nabízí výbornou vzdušnost a větratelnost. Jde tak o skvělou volbu pro kvalitní spánek díky modernímu zpracování těchto lůžek. Vhodné je uložení na pevné laťkové rošty či pevnou desku, vyhněte se lamelovým a polohovacím roštům.

Konkrétní výběr záleží pouze na vás a vašich potřebách. Vždy však věnujte pozornost kvalitě, jde o dlouhodobou investici pro váš kvalitní odpočinek a zdravý spánek.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram