Vznik a typy aragonitu

Aragonit je velmi zajímavý minerál, který vytváří zcela nevšední formace zejména s ohledem na prostředí, ve kterém krystalizuje.

Unikátní útvary, jež tvoří velké formace zvláštních jehličkovitých nebo kulovitých kamínků jsou dány původem vzniku a navazují na celkové podmínky v lokalitě.

Aragonit je tvořen uhličitanem vápenatým s různými příměsemi, které ho zbarvují do zvláštních odstínů. Aby mohl vzniknout aragonit s kosočtverečnými krystaly, které vytváří buď jehličky nebo srůstají do šesterečných útvarů.

Speciální odrůdy aragonitu vznikají v bohatých nalezištích, kde může vytvářet tzv. železný květ či hrachovec (s typickou strukturou vznikající při velmi vysokých teplotách roztoku).

Nejrozšířenějším aragonitem s širokým uplatněním ve šperkařství, je odrůda nazývaná onyx, který lze krásně tromlovat do korálků či polodrahokamů.

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavých tématech, jako je móda, šperky nebo drahé kameny? Podívejte se na náš blog, kde najdete příklady. Můžete zde najít například informace o společnosti Sinsay nebo Mohito.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram